Biegowe Święto Niepodległości w Woli Krzysztoporskiej

W Woli Krzysztoporskiej ponad 100 osób biegiem świętowało 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. V Bieg Niepodległości wygrał – podobnie jak w roku ubiegłym – Dawid Magiera z Woli Krzysztoporskiej.

Wcześniej jednak – nim ruszył bieg otwarty – na bieżni boiska przy Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej pojawiło się 59 dzieci, by konkurować ze sobą w kilku kategoriach. W imieniu organizatorów wszystkich powitał dyrektor SP Zbigniew Ziemba.

3. Jakub Głowacki

Później w biegu otwartym na dystansie 1918 m zmierzyły się 54 osoby. Zwycięzcą V Biegu Niepodległości w Woli Krzysztoporskiej został Dawid Magiera z ekipy strażaków OSP Wola Krzysztoporska, II miejsce zajął Kamil Lesiak z Piotrkowskiego Klubu Biegacza Endorfina, a III miejsce wywalczył Michał Źródelny, uczeń II klasy Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej.
Wśród kobiet najszybsza była Maja Szustak z VII klasy Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej, II miejsce zajęła Ania Jarek z III klasy Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej, a III miejsce wywalczyła Izabela Klimczyk.
Puchary zwycięzcom biegu wręczy 12 listopada podczas koncertu w Gminnym Ośrodku Kultury (godz. 17.00) wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.