Dziewczęta z Bujen mistrzyniami powiatu

Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach wywalczyła pierwsze miejsce podczas Mistrzostwa LZS Powiatu Piotrkowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt.

Zawody odbyły się 11 kwietnia i wzięły w nich udział 4 szkoły: ZS CKP w Bujnach, ZS CKU w Wolborzu, SZP w Czarnocinie i ZSP w Szydłowie.
Reprezentacja szkoły z Bujen zajęła w rozgrywkach I miejsce, pokonując ZSP w Szydłowie 30:4 i ZS CKP w Wolborzu 16:11.
Mecz o mistrzostwo powiatu był bardzo pasjonujący. Dziewczyny po pierwszych dwóch kwartach przegrywały 10:5. W czasie przerwy opiekun grupy Jolanta Kordowiak wraz z zawodniczkami ustaliła inną taktykę gry. Koszykówka znowu zaczęła przypominać grę zespołową, a dodatkowo bardzo dobra gra w obronie sprawiła, że dziewczyny nie tylko wygrały mecz 16:11 ale spowodowały, że przeciwniczki w dwóch następnych kwartach rzuciły tylko 1 punkt.

W zwycięskiej drużynie grały: Alicja Gałązka, Milena Tasarz, Monika Tasarz, Ilona Świątek, Urszula Sobierska, Sara Perczyńska, Martyna Traczyk.
Najskuteczniejszymi zawodniczkami drużyny były: Sara Perczyńska (16 pkt), Martyna Traczyk (12 pkt), Alicja Gałązka (14 pkt).
Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy!!!