Gmina Wola Krzysztoporska II w województwie

60 osób z terenu gminy Wola Krzysztoporska zrzeszonych w LZS stworzyło drużynę na miarę medalu, i to medalu srebrnego. Zajęliśmy II miejsce w województwie łódzkim!

Tym razem w Ręcznie spotkały się 12 czerwca 23 drużyny z gmin i powiatów, aby rywalizować podczas Letnich Igrzysk Sportowo-Rekreacyjnych LZS Województwa Łódzkiego. Gmina Wola Krzysztoporska w punktacji generalnej zajęła II miejsce
Reprezentanci gminy zajęli wysokie miejsca w wielu konkurencjach:
II miejsce w piłkę koszykową kobiet (nauczycielki ZSR CKP Bujny)
II miejsce w piłkę nożną mężczyzn – LZS Rokszyce
IV miejsce w pikę koszykową mężczyzn
V miejsce w piłkę siatkową kobiet.

Pozostałe miejsca gier zespołowych: piłka siatkowa mężczyzn (III miejsce w grupie), piłka nożna kobiet (III miejsce w grupie), przeciąganie liny (odpadli w ćwierćfinale).
Poza zmaganiami zespołowymi były biegi przełajowe dla chłopców i dziewcząt na różnych dystansach, skok w dal, pchnięcie kulą (w kategorii kobiet III miejsce zajęła Marysia Krawętek) oraz zawody integracyjne dla kobiet i mężczyzn w rzucie lotką (I miejsce zajął Jacek Pielużek), pchnięciu kulą (II miejsce zajął Tomasz Woźniak), biegu na 60 m (II miejsce Justyna Mielczarek) i skoku w dal.
– Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej chciałoby podziękować wszystkim uczestnikom igrzysk. To najlepszy nasz wynik od kilku lat – dodaje Tomasz Woźniak, pełniący obowiązki przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej.