Święto Gminy: Ogólnopolskie mistrzostwa SP w zapasach odbyły się w Woli Krzysztoporskiej

137 młodych zapaśników z 11 klubów, reprezentujących 57 szkół podstawowych z terenu pięciu województw. Tak kilkoma liczbami (naprawdę dużymi) można by podsumować Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym, które 24 – 25 maja 2019 odbyły się w Woli Krzysztoporskiej. Towarzyszyły one tegorocznemu Świętu Gminy.

Zawodnicy z pięciu województw: łódzkiego, wielkopolskiego, śląskiego, mazowieckiego i lubelskiego rywalizowali na matach Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej. A byli to uczniowie aż 57 szkół trenujący w 11 klubach. Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja klubowa wyglądała następująco.

11. LUKS Athletic Wola Krzysztoporska

Wśród szkół podstawowych najlepszy okazał się ZSOMS Racibórz, a za nim uplasowały się na podium SP 342 Warszawa i SP 8 Piotrków Trybunalski (10 miejsce SP Wola Krzysztoporska, 12 miejsce SP Parzniewice).
Gminę Wola Krzysztoporska reprezentowali zawodnicy LUKS Athletic Wola Krzysztoporska. Oto ich wyniki.
W kategorii 68 kg III miejsce wywalczył Łukasz Dworzyński, a w kategorii 75 kg III był Mikołaj Kulik. W kategorii 51 kg Gabriel Nowak zajął III miejsce, a Błażej Gawora – V. W kategorii 71 kg V miejsce zajął Igor Jarek, w kategorii 80 kg – III miejsce Patryk Robaszek, a VIII – Oskar Dworzyński. W kategorii 92 kg V miejsce wywalczył Mateusz Ogrodnik.
Najlepsi zapaśnicy otrzymali dyplomy i nagrody.
Zawody były też okazją do wręczenia wyróżnień. Brązowy medal Polskiego Związku Zapaśniczego otrzymał Tomasz Woźniak, główny organizator mistrzostw i jednocześnie trener LUKS Athletic Wola Krzysztoporska. Wyróżnienia za wspieranie sportu zapaśniczego otrzymali także wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek i wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, a odebrali je z rąk Mirosława Pikierskiego, prezesa Łódzkiego Związku Zapaśniczego i członka Zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego.
Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostwa Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym byli: Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Athletic Wola Krzysztoporska, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Gmina Wola Krzysztoporska, Łódzki Związek Zapaśniczy, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej.
Szczegółowe wyniki zawodów w załączeniu.