Sztangiści z Bujen znów na podium

Trzy medale przywieźli z Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek do lat 15 w podnoszeniu ciężarów sztangiści LUKS Gryf Bujny. Na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Hyla, która w kategorii wagowej 58 kg zdeklasowała swoje konkurentki.

Jej brat bliźniak Łukasz Hyla, startujący w kat. 69 kg, stanął na drugim stopniu podium, z kolei Olaf Pasikowski wywalczył brąz w kat. +85 kg. W trzydniowym turnieju (8 – 11 października), który zorganizowano w Burzeninie, wystartowało 251 dziewcząt i chłopców (65 zawodniczek i 165 zawodników) z 64 klubów z 15 województw. – To był bardzo mocno obsadzony turniej. Zawodnicy naprawdę mieli z kim walczyć – mówi Henryk Furmaniuk, trener sztangistów z Bujen.
Karolina Hyla, która w sierpniu wywalczyła srebrny medal podczas ME juniorów i juniorek, była faworytką w swojej kategorii wagowej. I… nie zawiodła. Zdecydowanie wygrała z wynikiem 63 kg w rwaniu, 84 kg w podrzucie i 147 kg w dwuboju, deklasując rywalki.
Świetnie zaprezentował się także brat Karoliny, Łukasz rywalizujący w kategorii wagowej 69 kg. Łukasz poprawił rekordy życiowe i ostatecznie zajął II miejsce z wynikiem 94 kg w rwaniu, 121 kg w podrzucie i 215 kg w dwuboju.
Ostatni, brązowy medal dla klubu z Bujen zdobył Olaf Pasikowski rywalizujący w kat. +85 kg. Wyrównał on rekord życiowy w rwaniu (94 kg) i poprawił rekord życiowy w podrzucie (108 kg)
– Warto podkreślić, że wymienieni zawodnicy, startując w grupie 15-latków, są 14-latkami, co daje również na przyszły rok nadzieję na bardzo dobre lokaty. Cała trójka jest w kadrze narodowej młodzików do lat 15, co w przyszłym roku daje nadzieję na start nie tylko Karoliny, ale również Łukasza i Olafa w mistrzostwach Europy do lat 15 – mówi Henryk Furmaniuk, trener sztangistów z Bujen.
W klasyfikacji klubowej wśród 64 innych LUKS Gryf Bujny zajął 15. miejsce.