1% dla Łódzkiego

Nadchodzi czas rozliczania PIT-ów. Władze wojewódzkie zachęcają do przekazywania jednego procenta swojego podatku na organizacje pozarządowe z terenu województwa łódzkiego.

– Przekaż część swojego podatku stowarzyszeniom i fundacjom z Łódzkiego! Ułatwisz realizację działań społecznikom – ludziom, którzy z pasją i pomysłem rozwiązują lokalne problemy i sprawiają, że nasze otoczenie jest ciekawsze. To szansa dla Ciebie byś choć w małym stopniu włączył się w ich działania – apelują władze województwa.

– Dzięki zaledwie 1% Twojego podatku stowarzyszenie prowadzące świetlicę dla dzieci tuż za rogiem przestanie martwić się, jak opłacić rachunek za prąd czy wymienić nieszczelne okno, miłośnicy sportu będą mogli zorganizować obóz wakacyjny dla młodzieży z twojej miejscowości, amatorzy muzyki przygotują plenerowy koncert, na który będziesz mógł wybrać się z rodziną, a zatroskana o zwierzęta fundacja dokupi karmy i budy dla psów do prowadzonego przez siebie schroniska.

W 2016 r. mieszkańcy wsparli ponad 3 tys. organizacji pożytku publicznego z czego 423 organizacje z województwa łódzkiego. Prawie 12 mln zł „z 1%” zostało w regionie łódzkim. Możemy wspólnie sprawić, by aby te kwoty były jeszcze większe i służyły nam, mieszkańcom województwa łódzkiego.

Wypełniając zeznanie podatkowe, przekażmy im Nasz 1%. Zróbmy to z pożytkiem dla siebie, sąsiadów, wszystkich mieszkańców regionu!
Twój 1% ma znaczenie!

Więcej informacji na temat kampanii „1% dla organizacji z Łódzkiego” i pełna lista organizacji pożytku publicznego na: www.1procent.lodzkie.pl.