Koncert noworoczny w GOK-u

W niedzielne popołudnie 25 stycznia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbył się kolejny już koncert o tematyce noworocznej. Tym razem publiczność usłyszała najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu artystów ze Stowarzyszenia Śpiewaczego „Harmonia” z Łodzi. Stowarzyszenie to powstało w 1886 roku.
Podczas 129 lat działalności Chór koncertował nie tylko w kraju, ale także w Holandii, Niemczech Włoszech czy Grecji.  Artyści mają za sobą niejeden występ na Międzynarodowych Festiwalach, a podczas jubileuszu 125 lecia istnienia Chór został wyróżniony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Patronem tego niezwykłego Stowarzyszenia Śpiewaczego jest Święta Cecylia a repertuar to m.in. muzyka sakralna, kolędy i pastorałki, muzyka cerkiewna, świecka oraz pieśni żołnierskie i patriotyczne. Od 1991 roku kierownikiem artystycznym zespołu został uzdolniony muzyk-absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi – dr hab.  Jerzy Rachubiński.
Pomimo tego, że w nowym roku już niejednokrotnie mieliśmy okazję usłyszeć kolędy, niedzielny koncert ukazał je w nowej, pięknejkonc_kol_2015_2a i zaskakującej odsłonie. Widzowie mieli okazję posłuchać tradycyjnych jak i też mniej znanych kolęd i pastorałek śpiewanych przez Chór liczący ponad 50 artystów na cztery głosy. Na zakończenie głos zabrała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jolanta Kołacińska, wręczając dyrygentowi chóru symboliczne podziękowanie.  Artyści odwdzięczyli się tym samym zostawiając małą statuetkę na znak swojej obecności.