Spotkanie wigilijne w Gomulinie

„Odejdźmy od żłóbka Bożej dzieciny w codzienny Trud z nowymi siłami, z rozjaśnionym i uciszonym sercem i otuchą w duszy”.
18 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych śpiewem kolęd i recytacją wierszy wprowadziły świąteczny nastrój w Szkole Podstawowej w Gomulinie. Zaś 19 grudnia,  zgodnie z długoletnią tradycją, ks. proboszcz, przedstawiciele władz gminy, radni, rodzice, nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym. Uroczystość uświetniły jasełka przygotowane przez P. Małgorzatę Tosiek i uczniów kl. Va.gom_1214_2b

Przedstawienie zatytułowane  'Jasełka w szkole’ miało zwrócić uwagę na problem komercjalizacji świąt. Mali aktorzy rozważali tajemnicę Nocy Bożego Narodzenia  z punku widzenia dzisiejszego zapracowanego, zabieganego  człowieka, zwracając  uwagę na to, że pochłonięci codziennością zapominamy o tym,  co w czasie świąt najważniejsze – prawda o przyjściu  na świat Zbawiciela.   Maleńka miłość, która narodziła się w Betlejem przyszła do ludzi, by tę miłość rozdawać, by w jej blasku spojrzeć na siebie, na swoje życie,  a także na cały świat, który nas otacza.

Na zakończenie – akcent mikołajkowy – wręczenie nagród laureatom  Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. Krzywy Las – Tropem Historii Niezwykłej (II m. Natalia Łuczyńska ucz. kl. Va, III m. Kacper Galicki ucz. kl. Va, wyróżnienia dla Błażeja Alberciaka ucz. kl. Va i Kamila Stępnia ucz. kl. VIa), oraz laureatom konkursu ortograficznego – Szkolne Dyktando 2014 (Mistrz Ortografii – Agata Plich ucz. kl. VIb, I m. Angelika Malicka ucz. kl. Va, II m. Szymon Kauc ucz. Kl. VIb, III m. Ewelina Cieślak ucz. kl. VIb),  a dla wszystkich uczniów od przybyłych gości  cukierki  od Sekretarza Gminy Marka Ogrodnika wraz z serdecznymi życzeniami.