Jasełka w szkole podstawowej w Gomulinie

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia 19 grudnia 2014 r. w Gimnazjum w Gomulinie można było zobaczyć wystawione przez uczniów Jasełka Betlejemskie. Na scenie pojawili się Maria i Józef, trzej królowie, pasterze i anioł.  Prócz tych bohaterów wystąpiły również pełne humoru postacie mieszczek przygotowujących się do świąt, herold obwieszczający początek Bożego Narodzenia, kronikarz opisujący życie krzątających się ludzi, Herod i diabły.

Klimatyczne sceny, dobrze znane dźwięki muzyki – czasem lirycznej, czasem pełnej radości, a czasem nawet mrocznej, kiedy to na scenie pojawiły się czarty, przepiękna scenografia w postaci „lasu” urokliwie oświetlonych choinek, stajenki, świątecznego kramu i sterty siana, barwne kostiumy i wiele, wiele innych elementów w cudowny sposób wprowadziło widzów w świąteczny nastrój.

Młodzi aktorzy wzruszali i bawili zarówno społeczność szkolną, jak i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: ks. dziekan Jan Cholewa, pani Karolina Piotrkowska, pani Małgorzata Gniewaszewska, pani Beata Gawryszczak, pani Kazimiera Dryżek, pani Julia Karlińska, pani Agnieszka Adamczyk i pan Paweł Rozpędek. Dyrektor gimnazjum pani Irena Kasztelan podziękowała gościom za przybycie i złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne.