90 tys. na samochód dla policji

W gminie Wola Krzysztoporska ma być bezpieczniej. Wkrótce powstanie tu posterunek policji. Samorząd gminy postanowił też wesprzeć mundurowych kwotą 90 tys. zł na zakup samochodu.

Kwota 90 tys. zł trafiła na konto „Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji” w KWP w Łodzi i przeznaczona zostanie na dofinansowanie zakupu samochodu oznakowanego typu furgon patrolowy dla Komisariatu Policji w Grabicy, pod który to komisariat podlega teren gminy Wola Krzysztoporska. Pozostałe 50% kosztów zakupu zapewni policja.
– To kolejne działanie (po dofinansowaniu patroli ponadnormatywnych i nieodpłatnym przekazaniu 2 działek pod powstający posterunek policji), którym samorząd wspiera funkcjonowanie policji na terenie naszej gminy – mówi wójt Roman Drozdek. – Chcielibyśmy, by w przyszłości w Woli Krzysztoporskiej był nie tylko posterunek, ale komisariat policji. Wskazuje na to chociażby statystyka zdarzeń (ok. 70% zdarzeń na terenie podległym Komisariatowi w Grabicy ma miejsce w gminie Wola Krzysztoporska).
– Do końca tego roku powinien w Woli Krzysztoporskiej stanąć budynek w stanie surowym, a w połowie 2020 r. ma tu być uruchomiony posterunek policji – mówił podczas spotkania z sołtysami komendant Komisariatu Policji w Grabicy podinsp. Krzysztof Pabich. Jego budowa ma kosztować 1.700.000 zł
Nowy samochód ma stanowić jego wyposażenie.