Aby wakacje były bezpieczne

Aplikacje na smartfony, zestawy ratownicze i kilka dobrych rad. Tuż przed końcem roku szkolnego policjanci z Grabicy ostrzegali uczniów Szkoły Podstawowej w Bujnach przed niebezpieczeństwami czyhającymi podczas wakacji.

Dzień przed końcem roku (25 czerwca) w Szkole Podstawowej w Bujnach odbyło się  spotkanie z pracownikami Komisariatu Policji z Grabicy st. sierż. Anną Nadejczyk oraz post. Bartoszem Błaszczykiem. Funkcjonariusze przestrzegali uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Ze względu na wzmożoną w okresie wakacyjnym częstotliwość korzystania z rowerów, motorowerów zaznaczono, jak niezwykle ważna jest odpowiednia widoczność pieszego czy rowerzysty na drodze. St. sierż. Anna Nadejczyk przypomniała, jak zachować się w sytuacjach trudnych i jak powiadomić w razie potrzeby odpowiednie służby.

Podczas spotkania wręczono uczniom klasy IV karty rowerowe, klasy I – III otrzymały „Apteczki Małego Ratownika”, zaś kl. IV – VI odebrały aplikację na smartfony „Uczymy Ratować”. Prezenty ufundowała dla placówki WOŚP. Podczas uroczystości podsumowano także konkursy organizowane w szkole.