Andrzejkowy koncert połączony z akcją charytatywną

Chętni składają datki podczas akcji charytatywnej przy słołach z ozdobmi i ciastaami przygotowanymi przez koła z terenu gminy

Jazz, swing, muzyka filmowa – to na scenie. A poza sceną akcja wspierająca chorego chłopca. W sobotę (26 listopada) w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbył się koncert andrzejkowy połączony z akcją charytatywna na rzecz 16-letniego Patryka Wysmyka z Piotrkowa, który choruje na złośliwy nowotwór – neuroblastomę. Był też czas na podziękowania dla sponsorów, którzy wspierają działania GOK.

Gwiazdą sobotniego koncertu był warszawski big band Not Big But Band grający charakterystyczną dla bandów muzykę jazzowo-swingową, ale także pop, latino, funk, muzykę filmową, kończąc na mocniejszych brzmieniach. Ten rodzaj żywej muzyki bardzo spodobał się zebranej publiczności, wśród której gośćmi honorowymi byli ci, którzy wielokrotnie wspierali i wspierają działalność Gminnego Ośrodka Kultury. To do nich na scenie trafiły podziękowania z rąk wójta Romana Drozdka i dyrektora Gminnego Ośrodka kultury Marcina Pawlikowskiego. Oto oni:

Sponsorzy Główni roku 2022
1. Firma Sprzedaż Kruszywa Dorota i Janusz Stus
2. Firma PPHU EKO-INŻBUD Łukasz Stępień
3. Firma Bosch Car Service Fornalik – Marian Fornalik
4. Józef Stępień

Sponsorzy wspierający
1. Firma Handlowo Usługowa RICO Robert Idzikowski
2. Masarnia Rzeźnictwo Wędliniarstwo Dominik Marczak
3. Sklep Spożywczo-Przemysłowy „Kamila” Rafał Kaczorowski
4. Firma Usługi Transportowe Jan Kauc
5. Firma Eko Region sp. z o.o. Bełchatów
6. Firma ZPUH Czesław Książek
7. Firma Kaufland Polska Markety Sp. z o.o.
8. Firma Auto Serwis T & T Wilczyńscy
9. Piekarnia Karp w Niechcicach Wiktor i Anna Karp
10. Piekarnia w Grabicy Władysław Dobrowolski
11. Firma PPHU KAREX Joanna i Zygmunt Rogalscy
12. Firma Konstak Sp. z o.o. Karol Dzieja
13. Rzeźnictwo i Wędliniarstwo Konrad Kuligowski
14. Firma Cermont sp. z o.o.

Ale koncert miał jeszcze jeden ważny cel – zbiórka środków na rzecz Patryka Wysmyka. Podczas koncertu sprzedawano „cegiełki” w postaci ciast upieczonych specjalnie na tę okazję przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Poraju, Woli Krzysztoporskiej, Ludwikowie, Borowej i Glinie oraz piękne ozdoby świąteczne przygotowane przez panie z Koła 50+ działającego przy GOK w Woli Krzysztoporskiej. I – trzeba zauważyć – ludzi z wielkim sercem nie brakowało.
Wynik akcji podamy po podsumowaniu jej przez Stowarzyszenie HARC odpowiedzialne za zbiórkę.
Na andrzejkowy koncert zaprosili mieszkańców gminy wójt Roman Drozdek, Rada Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej.

Fot. Anna Wiktorowicz