Autor bestsellerów dla dzieci w Gomulinie

Uwielbiany przez dzieci i ceniony przez rodziców autor ponad 40 książek – Grzegorz Kasdepke spotkał się 7 grudnia z uczniami Szkoły Podstawowej w Gomulinie.

Kto nie zna „Kacperiady”, „Detektywa Pozytywki” czy przygód Kuby i Buby… ten na pewno powinien je poznać. A zestaw lektur obowiązkowych autorstwa Grzegorza Kasdepke jest znacznie dłuższy. Jak mówi sam autor, pisać dla dzieci trzeba tak, aby nie nudzili się czytający im dorośli. Nudzić z pewnością nie będą się też dzieci!
Okazuje się, że autor nie tylko świetnie pisze, ale i doskonale opowiada, o czym przekonać się mogły dzieci ze szkoły w Gomulinie podczas spotkania autorskiego. Pisarz mówił o tym, jak powstawały jego książki i co było inspiracją do ich tworzenia. Był też czas na pytania i inspirujące odpowiedzi.
Na koniec autor podpisywał chętnym swoje książki. Kolejka po autografy była naprawdę długa.

Grzegorz Kasdepke to najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z ponad czterdziestu jego tytułów uzyskały status bestsellera (m.in. „Kacperiada…” czy „Horror, czyli skąd się biorą dzieci”). Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.