Autor książek spotkał się z przedszkolakami

Tegoroczny Tydzień Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Woli Krzysztoporskiej zakończył się wspaniałą niespodzianką dla najmłodszych czytelników i sympatyków biblioteki. Było nią spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem.

Pochodzący z Krakowa autor jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej, po ukończeniu której zajmował się budowaniem domów. Jego przygoda z pisaniem rozpoczęła się w dniu, w którym pomógł swojej córce Joasi napisać wiersz do szkoły. Wówczas zmienił całkowicie swoje życie zawodowe, zostając autorem książek dla dzieci.
W dwóch spotkaniach uczestniczyły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej, Przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Woli Krzysztoporskiej oraz Słonecznego Przedszkola w Parzniewicach. Oprócz wspaniałych opowieści ze swojego życia, autor wspólnie z dzieciakami czytał fragmenty swoich książek. Były również zagadki, za które przedszkolaki otrzymywały naklejki. Ci, którzy mieli ich najwięcej, otrzymali wybrane przez siebie książki z własnoręcznym wpisem od autora.
– Dzięki wspaniałemu podejściu pana Wiesława Drabika do najmłodszych spotkania przebiegły w niezwykle radosnej i twórczej atmosferze. Serdecznie dziękuje przedszkolakom oraz ich opiekunom za tak liczne przybycie – dodaje kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej Joanna Filipek.