Bal choinkowy w Gomulinie

Zabawa choinkowa na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych w Szkole Podstawowej im. ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie.

30 stycznia 2016 roku na ten niezwykły bal licznie przybyli uczniowie i rodzice. Impreza rozpoczęła się o 12.00 i trwała do 20.00. W tym czasie dzieci z oddziałów przedszkolnych, następnie uczniowie kl. I – III i IV – VI, w trzech grupach wiekowych, tańczyli przy dźwiękach dyskotekowej muzyki granej przez DJ Piotra i Janka. Podczas balu dzieci wspaniale prezentowały się w barwnych strojach karnawałowych. Na parkiecie, w rytmie disco, wirowały wróżki, królewny, Spiderman, kowboje, Zorro, piraci i inne barwne postacie z bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców uczniowie mogli pobawić się ze szkolnymi kompanami.
W czasie imprezy odbyło się szereg konkursów, pokazów cyrkowych umiejętności, które dla najmłodszych przygotowali i poprowadzili wspaniali wodzireje: Ewa i Sylwester Wiśniewscy. Dla grupy uczniów kl. IV – VI zajęcia konkursowe zorganizowała Joanna Sobutkowska, która była też autorką pięknych dekoracji zdobiących salę szkolnego balu. Cała oprawa plastyczna, w kolorach bieli i błękitu, wprowadziła wszystkich w wyjątkowy, magiczny klimat zachęcający do karnawałowych szaleństw.
Nagrody kupione z funduszu Rady Rodziców oraz podarowane przez Sylwię Malicką (srebrna biżuteria) wykorzystano jako konkursowe upominki.
– Zabawę zorganizowała i w znacznej części sfinansowała Rada Rodziców. Sponsorem był również Market Kaufland w Piotrkowie Trybunalskim, który przekazał placówce bony upominkowe o wartości 1500 zł. Część z nich wykorzystano na zakup soków i cukierków dla wszystkich dzieci biorących udział w tej karnawałowej imprezie. Kolejnym darczyńcą był Józef Strąkowski, właściciel piekarni w Kamocinku, który dofinansował koszty słodkiego pieczywa. Rodzice dla swoich pociech przygotowali kawiarenki, gdzie czekał poczęstunek. Jak co roku przyjechał też Święty Mikołaj z workami pełnymi prezentów, by obdarować wszystkie dzieci paczkami słodyczy – informują organizatorzy choinkowej zabawy.