Bal karnawałowy w Kozierogach

W Domu Ludowym w Kozierogach z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich i sołtysa zorganizowano 26 stycznia bal karnawałowy. Wzięło w nim udział 40 dzieci z rodzicami i dziadkami.

Powitaniem gości bal rozpoczęła przewodnicząca KGW Anna Matyjaszczyk, a słodyczami obdarował dzieci radny Tomasz Filipek.
– Rodzice przygotowali dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu można było spotkać wróżki, królewny, czarownice, piratów, żołnierzy, policjantów, strażaków i wiele innych postaci z bajek – opowiada Anna Matyjszczyk. – Na ta wyjątkowa okazję zaproszono do poprowadzenia balu animatorkę Martę, która malowała buzie, zamykała dzieci w dużej bańce mydlanej, tworzyła arcydzieła z balonów i farbowała włosy sprayem. Przy dźwiękach wesołej muzyki dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu konkursach i zabawach. Najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny: dziewczęta kontr chłopcy. Było bardzo radośnie i zabawnie – dodaje przewodnicząca KGW.
Ale to nie koniec atrakcji, jakie przygotowały członkinie KGW. Punktem kulminacyjnym była wizyta Świętego Mikołaja, który każde dziecko obdarował prezentem, a dorosłych lizakami.
W trakcie zabawy wszyscy mieli okazję skosztować słodkich wypieków oraz pysznych zapiekanek.
Wieczorem natomiast w zabawie karnawałowej uczestniczyli dorośli, którzy równie wykazali się pomysłowością w doborze karnawałowych strojów. – To karnawał, było więc barwnie, kolorowo, a przednia zabawa trwała aż do rana – podsumowuje Anna Matyjaszczyk.
Fot. KGW Kozierogi