Bawili się wszyscy – od przedszkolaka do seniora

Rywalizowały maluchy, sportem bawili się dorośli. W niedzielę, 18 września w Woli Krzysztoporskiej odbył się festyn pod nazwą „Od przedszkola do seniora. Obierz kurs na orlika”.

Mimo że aura zdecydowanie nie sprzyjała, na orliku w Woli Krzysztoporskiej i tak było dużo zabawy. O godzinie 13.00 rozpoczęła się tu spartakiada przedszkolaka. Wzięły w niej udział trzy grupy maluchów. Ostatecznie I miejsce zdobył oddział przedszkolny przy SP w Woli Krzysztoporskiej kl. „0”a „Puchatki”, II miejsce wywalczyły „Gagatki”, czyli oddział przedszkolny z SP w Woli Krzysztoporskiej kl. „0”b, a III – oddział przedszkolny przy SP w Bujnach.
A dzieci zmierzyły się w kilku różnych konkurencjach: przeciąganiu liny (gdzie w kibicowanie mocno zaangażowali się także rodzice), biegu przez płotki, z woreczkiem na głowie, biegu sztafetowym, z piłką, a nawet w parach z szarfą.
Najważniejsze, że po tej rywalizacji nikt nie czuł się przegrany. Wszystkie maluchy otrzymały medale i nagrody ufundowane przez przewodniczącą Komisji Samorządowej, Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy radną Beatę Wieczorek, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i firmę Artsezon. Pyszne i zdrowe przekąski przygotowała z kolei firma BonaFit.
Już po konkursowych zmaganiach dzieci mogły się nauczyć zasad udzielania pierwszej pomocy i pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach.

Mimo deszczu na orliku rozegrali swoje mecze piłkarze nożni w wieku 35+. Wystartowały trzy drużyny, a ostateczna kolejność wyglądała następująco: I miejsce Family Wrestling Team Piotrków (zapaśnicy z AKS Piotrków), II miejsce LZS „Oldboy” Wola Krzysztoporska 1, a III – LZS „Oldboy” Wola Krzysztoporska 2.
Nagrody dla piłkarzy ufundował wójt gminy Wola Krzysztoporska i sklep Sport Shop.

Kolejne sportowe atrakcje, ze względu na deszcz, przeniesione zostały do sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego. To tutaj zapaśniczy klub LUKS Athletic Wola Krzysztoporska zorganizował turniej mocowania się na macie. Wzięło w nim udział 31 dziewcząt i chłopców z SP w Brzozie, SP w Moszczenicy, z Piotrkowa Trybunalskiego i z terenu gminy Wola Krzysztoporska, a najlepszych medalami dekorował wicemistrz olimpijski w zapasach w stylu klasycznym Piotr Stępień. Nagrody dla młodych zapaśników i kandydatów na zapaśników ufundował Urząd Gminy, firma Elanda i Wojewódzkie Zrzeszenie LZS.

Sporo emocji wzbudził także mecz piłki siatkowej pomiędzy drużynami „Nauczycieli” i „Samorządowców”. Tym razem wygrali „Samorządowcy” 3:1, a medale za udział wręczał sekretarz gminy i zawodnik drużyny samorządowej Dominik Ambrozik. Natomiast puchar prezesa LUKS Athletic Damiana Kazuba, o który walczono w tym meczu, wręczył zwycięzcom Tomasz Woźniak, organizator festynu. Warto dodać, że drużynę nauczycieli wsparła córka jednego z nich, czwartoklasistka, która jednogłośnie uznana została za najlepszego zawodnika meczu.

Festyn „Od przedszkola do seniora. Obierz kurs na orlika” mógł być zorganizowany dzięki dofinansowaniu powiatu piotrkowskiego, z programu promocji zdrowia. W czasie jego trwania uczestnicy mogli skorzystać z porad dietetyka, fizykoterapeuty, instruktorów crossfitu z Tom Fit Center.

Organizatorem przedsięwzięcia był LUKS „Athletic” Wola Krzysztoporska, a współorganizatorami: Gmina Wola Krzysztoporska, Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim, Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej i Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Woli Krzysztoporskiej.