„BEZPIECZNY UCZEŃ” w Gomulinie

Promocja zasad bezpieczeństwa, nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przybliżenie pracy służb mundurowych. To wszystko w Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie podczas kolejnej edycji akcji „BEZPIECZNY UCZEŃ”.

Akcja promująca zasady bezpieczeństwa odbyła się 22 października.
– W tym roku wszyscy uczniowie spotkali się ze starszym strażnikiem leśnym Rafałem Taranowskim z Lasów Państwowych Nadleśnictwo Piotrków, który pokazał, jak należy zachować się w lesie w sytuacjach zagrożenia (zabłądzenia, spotkania z groźnym zwierzęciem) – opowiadają organizatorki akcji Lena Cienkowska i Beata Kędziora. – Pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim Michał Kędziora opowiedział uczniom o prawidłowych zachowaniach w ruchu drogowym, rozdał odblaski, uświadamiając, jak ważne jest ich noszenie szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Starsi uczniowie mieli możliwość przekonać się, jak działa symulator dachowania oraz jak ważne jest prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa. Uczniowie klas I-III przypomnieli sobie wiedzę na temat obowiązujących w szkole zasad bezpieczeństwa, regulaminów szkolnych i klasowych. Dzięki Ewie Łągiewczyk z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piotrkowie Trybunalskim poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wraz z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim brali udział w profilaktyczno-edukacyjnej akcji „jabłko – cytryna”, mającej na celu przypomnienie kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach i konkursach. Najmłodsi uczniowie zakończyli dzień pełen wrażeń dyskoteką z konkursami sprawnościowymi, na którą biletem wstępu była kamizelka odblaskowa.
Przedsięwzięcie podsumowała dyrektor Iwona Zapała, która podziękowała gościom i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu szkolnej akcji.
Fot. SP Gomulin