Bezpłatna mammografia w Woli Krzysztoporskiej

Już 23 lipca 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej (ul. Południowa 2) odbędą się bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Jak zapewniają organizatorzy, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pań będą także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

W badaniu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:
– nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
– lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji pań w miejscowości Wola Krzysztoporska – 23 lipca 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Południowa 2.

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666-24-44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym trzeba przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania.