Biblioteka otwarta na najmłodszych

Maj jest miesiącem bibliotekarzy i bibliotek, w związku z tym pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej przeprowadzili zajęcia propagujące bibliotekę i czytelnictwo wśród najmłodszych zwolenników czytania.

Podczas przypadającego 8 maja Dnia Bibliotekarza, Gminną Bibliotekę publiczną w Woli Krzysztoporskiej odwiedziły przedszkolaki z Parzniewic. Najstarsza grupa uczestniczyła w głośnym czytaniu oraz zajęciach dotyczących pracy w bibliotece. Dzieci zwiedziły bibliotekę i zapoznały się z księgozbiorem dla najmłodszych.
10 maja kierownik biblioteki Joanna Filipek oraz bibliotekarz Marta Kopacka odwiedziły z kolei dzieci z Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej. Było wspólne czytanie ulubionych książek, zabawy i zgadywanki.
W poniedziałek, 15 maja zajęcia z książką odbyły się po raz pierwszy w Przedszkolu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Woli Krzysztoporskiej. Dzieci uważnie słuchały, czynnie uczestniczyły w zajęciach oraz opowiadały o swoich ulubionych bajkach i opowiadaniach, które czytają z rodzicami w domu.
Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach podczas Tygodnia Bibliotek otrzymały słodki poczęstunek.
Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej dziękuje przedszkolakom i ich opiekunom za uczestnictwo i wspaniałą atmosferę.