Biegiem uczcili niepodległość!

Ponad 100 osób pobiegło w sobotę (10 listopada) w VI Biegu Niepodległości w Woli Krzysztoporskiej. W ten sposób rozpoczęło się świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na terenie gminy. Bieg główny na dystansie 1918 m wygrał, podobnie jak w latach ubiegłych, Dawid Magiera. Wśród kobiet najlepsza była Maja Szustak.

Wcześniej jednak – nim ruszył bieg otwarty – na bieżni boiska przy Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej pojawiły się dzieci, by konkurować ze sobą w kilku kategoriach. W imieniu organizatorów wszystkich powitał dyrektor SP Zbigniew Ziemba.
A oto wyniki tej rywalizacji.

Klasy I-II (bieg na 150 m)
1. Adam Dybała
2. Adrian Chądzyński
3. Natasza Radziszewska

Klasy III-IV (bieg na 300 m)

1. Borys Radziszewski
2. Bartosz Kulka
3. Mateusz Gaworczyk

Klasy V-VI (bieg na 600 m)

1. Dominik Jaskólski
2. Piotr Kulka
3. Jakub Głowacki

Bieg otwarty – 1918 m
1. Dawid Magiera (strażak OSP Wola Krzysztoporska)
2. Michał Źródelny (uczeń III klasy Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej)
3. Artur Robaszek

Najlepsza wśród pań – podobnie jak w roku ubiegłym – była Maja Szustak z VIII klasy Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej.
Oficjalne wręczenie pucharów zwycięzcom nastąpi 11 listopada, podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości (GOK, po godz. 17.00).

A w niedzielę zaczynamy wspólne świętowanie o godzinie 15.30, kiedy to rozpocznie się uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Woli Krzysztoporskiej. Później niepodległościowy korowód, do którego zapraszamy wszystkich mieszkańców, przejdzie spod kościoła pod Urząd Gminy, niosąc 30-metrową biało-czerwoną flagę. Tuż przy Urzędzie Gminy odsłonięty i poświęcony zostanie obelisk z tablicą upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości.
Następnie (ok. godz. 17.00) korowód przemaszeruje do Gminnego Ośrodka Kultury, by na Sali widowiskowej wspólnie i uroczyście odśpiewać hymn państwowy. Będą także występy artystyczne – muzyczno-taneczne widowisko pt. „Dla Ciebie Polsko”, na które złożą się: montaż słowno-muzyczny w wykonaniu grupy Bez Kompletu, pokaz taneczny oraz recital pieśni patriotycznych w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich.
Zapraszamy!


Fot. Anna Wiktorowicz