Bożonarodzeniowy kiermasz w Gomulinie

Jak zadbać o świąteczny klimat i wspomóc szkołę? Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Marina Wiewiórowskiego w Gomulinie postanowili zrobić kiermasz bożonarodzeniowy. Za zebrane pieniądze kupią mikroporty.

W tym roku kiermasz trwał dwa dni – 11 i 12 grudnia.
– Wszyscy włożyli wiele serca i pracy w przygotowania, zapewniając miłą, świąteczną atmosferę, która wszystkim się udzieliła. Pomysły wykonania kartek świątecznych, stroików, wdzięcznie wyglądających choinek i przeróżnych ozdób choinkowych przeszły nasze najśmielsze oczekiwania – mówią organizatorzy wydarzenia.
Na kiermaszu można było zaopatrzyć się w świąteczne upominki, wypić gorącą, pachnącą piernikami kawę lub herbatę oraz skosztować pysznych wypieków wykonanych przez dzieci, rodziców i babcie uczniów szkoły.
Całą imprezę uświetnił profesjonalny występ Orkiestry Dętej z Gomulina, która zagrała świąteczne kolędy.

– W imieniu Rady Rodziców, uczniów i pracowników pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ozdób, słodkości oraz pracę podczas świątecznego kiermaszu – mówią Iwona Zapała – dyrektor szkoły i Joanna Pirek – przewodnicząca Rady Rodziców. – Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia kiermaszu, wielokrotnie podkreślając, że robią to ze szczerych chęci pomocy szkole. Dzięki Waszej wspaniałej pracy kiermasz przygotowany był perfekcyjnie. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do pani Marzeny Lasoty – pomysłodawczyni kiermaszu. Podziękowania kierujemy również do osób kupujących, którzy swoją hojnością wsparli nasze przedsięwzięcie – dodają przedstawicielki szkoły.

Dochód ze sprzedaży świątecznych pamiątek wyniósł 5014 złotych i 60 groszy. Zgodnie z życzeniem uczniów za tę kwotę zostaną kupione mikroporty.