Bujny na policyjnym podium województwa

Młodzież z dyplomami i nagrodami

Finał turnieju dla uczniów szkół średnich o puchar komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi odbył się 21 marca 2023 roku. W rywalizacji wzięły udział 24 czteroosobowe drużyny (dwie dziewczyny i dwóch chłopców) – łącznie 96 zawodników wyłonionych w eliminacjach powiatowych, a wśród nich uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach.

Około godziny 10.00 rozpoczęły się równolegle 3 konkurencje: test sprawności fizycznej, test wiedzy sprawdzający znajomość Ustawy o policji, wiedzy o społeczeństwie oraz rozmowa kwalifikacyjna. Po podsumowaniu wyników, w imieniu komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi zwycięzcom puchary i inne nagrody wręczył naczelnik Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, mł. insp. Rafał Mrozowski oraz technik kryminalistyki Laboratorium Kryminalistyki KWP.
Po zaciętej rywalizacji i dużej konkurencji drużyna z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach stanęła na podium, zajmując III miejsce w województwie łódzkim.
Drużynę z Bujen reprezentowali uczniowie klasy policyjnej w składzie: Małgorzata Turniak, Karolina Wieczorek, Rafał Matyjaszczyk, Michał Zdonek. W rezerwie drużynę wspierał Michał Goławski. Zwieńczeniem turnieju był również tytuł najlepszego zawodnika, który zdobył reprezentant Zespołu Szkół w Bujnach – Michał Zdonek. Michał był bezkonkurencyjny – zdobył najwyższą ilość punktów z wszystkich konkurencji 92/100 pkt, deklasując resztę uczestników.
Drużynę do zawodów przygotowała Anetta Mielczarek – serdeczne gratulacje. Drużynę wspierali wierni superkibice pod wodzą Jolanty Kordowiak i Katarzyny Mazur.

Fot. ZS CKZ Bujny