Bujny też witały żołnierzy Sojuszu Północnoatlantyckiego

W Piotrkowie Trybunalskim odbył się 28 marca piknik NATO, w którym udział wzięli żołnierze Sojuszu Północnoatlantyckiego. Wydarzeniu towarzyszyła wizyta ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, a wszystko w ramach obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.

Nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach z dyrektorem Sławomirem Piętakiewiczem. Szkołę reprezentowali uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym i policyjnym. Na stoisku promocyjnym przygotowanym przez młodzież i opiekunów: Anettę Mielczarek, Katarzynę Laskowską oraz Tomasza Woźniaka odwiedzający mogli również oglądać atrapy broni, zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły czy chociażby spróbować zakuć kogoś w kajdanki.
– Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających w różnym przedziale wiekowym. Móc się zaprezentować w defiladzie honorowej to wielki zaszczyt dla młodzieży noszącej mundury w naszej szkole – mówią organizatorzy.