BUJNY trzymają poziom!

Stało się już chyba tradycją, że uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach zdobywają na zawodach lekkoatletycznych kilkanaście medali. Tak też było na Mistrzostwach LZS Województwa Łódzkiego (06.06.2017 r.) skąd sportowcy z Bujen przywieźli aż 13 medali.

Pchnięcie kulą – I miejsce Krystian Cieślik, III – Marysia Krawętek.
Skok w dal – II miejsce Joanna Gałązka.
Bieg na 400 m – I miejsce Jakub Sadura, II – Ilona Świątek, III – Iza Klimczyk.
Bieg na 800 m – I miejsce Sandra Miedzińska, III – Marcin Cieślak.
Bieg na 1500 m – I miejsce Patrycja Cichosz, III – Kasia Kozłowska.
Sztafeta 4×400 m dziewcząt – II miejsce drużyna w składzie: Ilona Świątek, Joanna Fijołek, Patrycja Wróblewska, Sandra Miedzińska.
Sztafeta 4x400m chłopców – II miejsce drużyna w składzie: Ryszard Michalski, Mateusz Frączyk, Marcin Cieślak, Jakub Sadura.
Sztafeta 4×100 m – II m drużyna w składzie: Sandra Miedzinska, Patrycja Wróblewska, Iza Klimczyk, Joanna Gałązka.
Ogromnym zaskoczeniem był bieg Jakuba Sadury na 400 m, który nie tylko zajął I miejsce w tej konkurencji, ale również ustanowił nowy rekord szkoły na tym dystansie – 55,33 s.
Należy wspomnieć, że Kuba na poprzednich Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Spale również pobił rekord szkoły, tym razem w biegu na 200 m – 24,6 s. Ciekawostką jest fakt, że poprzedni rekord ustanowił w 1997 r. na Mistrzostwach Polski LZS w Poznaniu Dariusz Kowalski i przez 20 lat był nie do pobicia…
Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy!