To było święto książki

Czytanie książek ma znaczenie – to starali się udowodnić uczestnicy II Gali Bibliotek Publicznych Powiatu Piotrkowskiego, która 14 maja odbyła się w Rozprzy. Wzięły w niej udział bibliotekarki Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej i jej Filii: kierownik GBP Joanna Filipek oraz Edyta Michalak i Marta Kopacka.

Gospodarzem tegorocznej Gali była Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy, a organizatorami Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Piotrkowie Trybunalskim, Miejskie Biblioteki Publiczne w Piotrkowie Trybunalskim, Sulejowie i Wolborzu oraz Gminne Biblioteki Publiczne w Aleksandrowie, Czarnocinie, Gorzkowicach, Grabicy, Łękach Szlacheckich, Moszczenicy, Ręcznie, Rozprzy i Woli Krzysztoporskiej. Tegoroczna gala była podzielona na strefy bibliotekarzy, pisarzy oraz robotyki i zabaw animacyjnych.
Rozpoczęła się występem artystycznym, po którym tradycyjnie zaprezentowali się przedstawiciele poszczególnych bibliotek, wręczając jednocześnie wójtom i burmistrzom koszulki z napisem „Książka to okno na świat, nieważne ile masz lat”. W strefie bibliotekarzy swoje stanowiska miały poszczególne biblioteki, które przyciągały wszystkich zainteresowanych regionalnymi wydawnictwami książkowymi, gadżetami dla młodszych i dorosłych czytelników oraz słodkościami. Stanowisko GBP w Woli Krzysztoporskiej zasilili państwo Julia i Grzegorz Karlińscy – autorzy regionalnych powieści historycznych, takich jak: „Oprzężów”, „Tumawiec” czy najnowszej „Mgła nad Luciążą”.
Jednocześnie na scenie trwały występy młodych artystów reprezentujących poszczególne gminy. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Na zakończenie wystąpił zespół BELTAINE.

– Dziękujemy wszystkim czytelnikom i sympatykom bibliotek za przybycie i uczestnictwo w tegorocznej Gali. Szczególne podziękowania kierujemy do wójta gminy pana Romana Drozdka oraz państwa Julii i Grzegorza Karlińskich za uczestnictwo i wsparcie bibliotekarek z GBP w Woli Krzysztoporskiej – mówi kierownik GBP w Woli Krzysztoporskiej Joanna Filipek.