Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach!

Dziś, 1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszystkim małym mieszkańcom naszej gminy składamy najlepsze życzenia i przypominamy (rodzicom), że jedną z najfajniejszych rzeczy, jakie można robić z dziećmi, jest wspólne czytanie. Nasze biblioteki zachęcają do korzystania z ich zbiorów tym bardziej, że trwa właśnie XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

A tegorocznym tematem przewodnim są zwierzęta. – W tym roku w naszych bibliotekach nie miałyśmy możliwości zorganizowania głośnego czytania, dlatego zachęcamy rodziców, dziadków oraz dzieci do odwiedzania bibliotek, wypożyczania książek i wspólnego czytania, nie tylko o zwierzętach, ale o tym wszystkim, co was interesuje – mówi Joanna Filipek, kierownik GBP w Woli Krzysztoporskiej. – Polecamy książki dla dzieci o zwierzętach, które warto przeczytać oraz nowości wydawnicze zakupione do naszych bibliotek.
Życzymy wspaniałych przygód i wiele radości przy wspólnym czytaniu ulubionych książek nie tylko podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania.