Chcą pomóc Natalce – organizują bal

Natalka z Kacprowa ma 11 lat i choruje na czterokończynowe porażenie mózgowe. Jej rodzice upatrują szansy poprawy jej zdrowia w przeszczepie komórek macierzystych, ale na tę zagraniczną operację potrzeba ok. 150 tys. zł. Pomoc w zebraniu kwoty zadeklarowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC, ale i wiele wspaniałych osób z Kacprowa, które postanowiły zorganizować bal andrzejkowy i dochód z niego przeznaczyć na leczenie Natalki.

– Zbiórkę publiczną organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC. Trwa ona od listopada do marca. W zbiórkę zaangażowało się wiele osób, m.in.: Renata Kiereś sołtys Kacprowa wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Ewą Jarząbek, szkolne koło Caritas oraz lokalne przedsiębiorstwa – mówi Anna Poczeczyńska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Harc. –
W ramach zbiórki organizowany jest bal andrzejkowy, z którego dochód przeznaczony jest dla Natalii. Ponieważ zainteresowanie andrzejkami było tak duże, w planie mamy także bal karnawałowy oraz inne akcje, o których poinformujemy w najbliższym czasie – dodaje Anna Poczeczyńska.

Podajemy numer konta zbiórki publicznej Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC
(koniecznie z dopiskiem: Dla Natalii Pasternak)

Santander Bank Polska S.A.
PL63150016051216000411550000

„Natalka ma 11 lat i choruje na czterokończynowe porażenie mózgowe spastyczne. Ciężkie niedotlenienie oraz krwawienie śródczaszkowe przy porodzie spowodowało powikłania neurologiczne – niedowład spastyczny czterokończynowy i epilepsję. Natalka nie mówi, nie chodzi, nie siedzi samodzielnie. Karmiona jest przez przezskórną gastrostomię (PEG), wymaga ciągłej rehabilitacji.
Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie zbiórki na przeszczep komórek macierzystych. Komórka macierzysta podana do innej chorej tkanki przybiera postać komórki naprawianej tkanki. W przypadku porażenia mózgowego komórki macierzyste odbudują połączenia w mózgu.
Dzięki przeszczepowi córka ma szansę na poprawę zdrowia oraz uwolnienia się od bólu towarzyszącego przy spastyce, a także regenerację uszkodzonego mózgu. Koszt przeszczepu to około 150 tysięcy złotych (opłata przeliczana jest z $ na PL złoty, ponieważ przeszczep wykonywany będzie w Bangkoku.)
Każda wpłata to wielki gest z państwa strony, a dla naszej córki szansa na lepsze życie. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do Instytucji oraz ludzi o dobrym sercu o wpłaty”.

Z całego serca dziękujemy – wdzięczni Rodzice