Chcą turystycznie rozruszać gminę

Jak się okazuje, różnego rodzaju imprezy i wydarzenia (rajdy, wycieczki) organizuje w gminie Wola Krzysztoporska nie tylko GOK i Urząd Gminy, ale i sami mieszkańcy. A opowiedziała o tym na antenie Radia Strefa FM ich przedstawicielka – radna i społeczniczka Beata Wieczorek.

Beata Wieczorek, radna, animatorka imprez turystycznych

– Cieszę się, że edukacja regionalna i turystyczna jest coraz bardziej popularna. Moim celem jest właśnie popularyzowanie tego typu imprez i integrowanie mieszkańców w różnym wieku. Do tej pory zorganizowaliśmy około 50 najróżniejszych rajdów pieszych (małych bądź większych). Współpracujemy tu bardzo prężnie z GOK-iem. Najbliższy rajd rowerowy już 30 sierpnia „Szlakiem królowej Bony”, a 19 września – spływ kajakowy – mówi Beata Wieczorek, która póki co wraz ze swoimi koleżankami (Grażyną Pielużek, Agnieszką Gniewaszewską) tworzą grupę nieformalną. W przyszłości panie zamierzają założyć stowarzyszenie, które zajmowałoby się organizowaniem życia turystycznego w gminie.
A już teraz zapraszają na kolejną dużą imprezę 12 września, która odbędzie się pod hasłem „Patriotycznie zakręceni”.
– Jako grupa nieformalna złożyliśmy wniosek o dotację do Centrum „Opus”. Dostaliśmy 3 tys. zł na zorganizowanie rajdu pieszego dla uczczenia obrońców Gór Borowskich. Dołączy do nas pan Zbigniew Ziemba z grupą ok. 10 biegaczy, oddział PPTK z Piotrkowa i około 50 uczestników rajdu rowerowego – zaprasza do udziału Beata Wieczorek.

A każdy, kto chciałby pomóc w organizacji kolejnych wydarzeń, z nieformalną, póki co, grupą może się kontaktować za pośrednictwem wolskiego GOK-u.