Chce założyć szkółkę piłkarską dla maluchów

Sam mówi o sobie, że jest niespełnionym sportowcem. Dziś chciałby pomóc spełniać sportowe marzenia maluchom z terenu gminy Wola Krzysztoporska.

Mieszkający od kilku lat w Woli Krzysztoporskiej Jacek Filipek chce założyć szkółkę piłkarską dla najmłodszych dzieci. – Ta myśl chodziła mi po głowie już od jakiegoś czasu. Sam w dzieciństwie bez przerwy grałem w koszykówkę i może gdyby w Moszczenicy, gdzie mieszkałem, był jakiś klub, moja sportowa historia potoczyłaby się inaczej. Teraz sam chciałbym pomóc spełniać sportowe marzenia dzieciom. A warto zacząć od tych najmłodszych 5-, a nawet 4-latków. Dzieci ćwiczyłyby tu do 7 roku życia, a później mogłyby kontynuować pasję w istniejących już klubach – mówi Jacek Filipek. – Jestem już po rozmowach z trenerem, który ma uprawnienia i jest przygotowany do pracy z małymi dziećmi, bo na początku byłoby na pewno więcej zabawy i ćwiczeń ogólnorozwojowych niż samej piłki nożnej. Chcielibyśmy korzystać z infrastruktury gminnej – np. orlików czy sal gimnastycznych, ale też organizować wyjazdy do znanych klubów, spotykać się ze sportowcami, którzy mogliby się stać inspiracją dla dzieci. Postanowiliśmy więc razem z niewielką grupą ludzi dobrej woli zrobić oddolną inicjatywę i stworzyć w Woli Krzysztoporskiej miniszkółkę piłkarską – opowiada Jacek Filipek.

A ponieważ – jak każde przedsięwzięcie – także i to wymaga pewnych nakładów finansowych, Jacek Filipek wpadł na pomysł, żeby spróbować zdobyć część z nich z pomocą tzw. crowdfundingu, czyli tzw. finansowania społecznościowego.

Crowdfunding – forma finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność, która jest lub zostanie wokół tych projektów zorganizowana. Przedsięwzięcie jest w takim przypadku finansowane poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem (źródło Wikipedia).

– W ramach naszej inicjatywy powstał projekt na portalu PolakPotrafi.pl, gdzie przedstawiamy swoje plany i założenia. Już ruszyliśmy ze zbiórką. Założyłem, że zbierzemy 7,5 tys. zł. Jeśli nie uda się zgromadzić takiej kwoty, wszystkie wpłaty wrócą do darczyńców, jeśli się uda – będziemy mieć fundusze na początek działalności. Chcielibyśmy najpierw kupić akcesoria do ćwiczeń i wyposażyć w stroje do treningu i buty pierwszą grupę dzieci – mówi Jacek Filipek i dodaje, że jeśli pieniędzy nie uda się zebrać (bo są to absolutnie dobrowolne wpłaty!), to i tak spróbuje zrobić coś dla małych dzieci z terenu gminy. – Chciałbym udowodnić, że takie oddolne inicjatywy mogą się udać i u nas i małe dzieci z Woli Krzysztoporskiej i okolic będą mogły realizować swoje sportowe marzenia – dodaje.

Link do strony na PolakPotrafi.pl, gdzie można wesprzeć projekt:
https://polakpotrafi.pl/projekt/szkolka-pilkarska-dla-najmlodszych