Choinka w Woźnikach

W sali OSP w Woźnikach 11 stycznia odbyła się choinka noworoczna dla dzieci, zorganizowana przez bibliotekę w Woźnikach, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej, KGW „Woźniczanki” oraz sołtys Woźnik.

Noworoczne spotkanie rozpoczęło przedstawienie dla dzieci pt. „Duch świąt” przygotowane przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury w Krakowie, nawiązujące treścią do minionych świąt Bożego Narodzenia. Potem św. Mikołaj, który jeszcze zawitał do Woźnik, rozdawał prezenty oraz książki każdemu dziecku.
– Spotkanie, które w części organizowała biblioteka w Woźnikach, miało na celu zwrócenie uwagi na czytanie i odwiedzanie biblioteki, która dysponuje sporym księgozbiorem i zaprasza wszystkich do korzystania z jej zasobów. Zwłaszcza w czasie właśnie rozpoczynających się ferii, kiedy jest więcej wolnego czasu i można nadrobić zaległości w lekturach – mówi Edyta Michalak z biblioteki w Woźnikach. – Mikołaj również włączył się do propagowania czytelnictwa i zachęcał dzieci do codziennego czytania. Poparł go radny powiatu piotrkowskiego Ryszard Cieślak i obdarzył dzieci dodatkowo słodyczami.
Ze słodkim upominkiem i podziękowaniami także dla aktorów i organizatorów wystąpiła przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska. Zachęcała również do korzystania z woźnickiej biblioteki oraz złożyła wszystkim życzenia noworoczne. W spotkaniu uczestniczyły także kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Joanna Filipek i sołtys wsi Woźniki Jadwiga Kauc.
Po pożegnaniu z Mikołajem, zadowolone dzieci częstowały się smakołykami przygotowanymi dla nich przez panie z KGW na czele z przewodniczącą Niną Fredyk. Potem bawiły się wspólnie przy muzyce, o którą zadbał Mariusz Wieczorek z Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej.
– Za wspaniały i wymagający pracy poczęstunek dziękuję w imieniu biblioteki w Woźnikach paniom z KGW oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację choinki noworocznej – dodaje Edyta Michalak.