Ciężarowcy z LUKS Gryf Bujny świętowali 20-lecie

Przez 20 lat na arenach krajowych i zagranicznych zdobyli 65 medali (w tym 18 złotych). Mowa o Sekcji Podnoszenia Ciężarów LUKS Gryf Bujny. Z tej okazji 30 września w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach odbyła się jubileuszowa uroczystość, na której obecni byli działacze, trenerzy, a także byli i obecni zawodnicy.

Uroczystość rozpoczęła prezes klubu Aneta Mielczarek: – 20 lat temu powstała sekcja podnoszenia ciężarów i od tego czasu jest ona nierozłącznie związana z naszą małą ojczyzną, wzrosła w jej historię, znajdując trwałe miejsce w sercach wielu pokoleń nie tylko mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska. Ten jubileusz to najlepsza okazja do sięgnięcia w przeszłość, przywołania w pamięci zdarzeń i ludzi współtworzących jego historię. To czas analizy i oceny dotychczasowych dokonań oraz inspiracja do dalszych.
Jej zastępca Władysław Wawrzyńczak przedstawił wszystkie sukcesy ciężarowców LUKS Gryf Bujny na arenach krajowych i zagranicznych. Wyliczył, że łącznie na mistrzostwach Polski różnych kategorii wiekowych zawodnicy klubu Bujny zdobyli 65 medali w tym 18 złotych.
Potem przyszedł czas na podziękowania. Samorządowcy, działacze, trenerzy i zawodnicy otrzymywali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Największe brawa otrzymał jednak twórca sukcesów Gryfu trener Henryk Furmaniuk, człowiek o wielkim sercu, wybitny trener i ojciec dla swoich wychowanków. – Był to bardzo przyjemny i miły okres w moim życiu. Jestem dumny z tego, że wychowałem tylu zawodników. Są to nie tylko sportowcy, ale są to ludzie wartościowi, którzy ukończyli studia i osiągają swoje cele – mówił po uroczystości. Szkoleniowiec z powodów osobistych nie pracuje już w klubie, ale wójt gm. Wola Krzysztoporska Roman Drozdek zachęcał go do powrotu. Furmaniuk nie wykluczył, że tak się stanie.
Po części oficjalnej odbył się turniej podnoszenia ciężarów kobiet i mężczyzn oraz konkurs siłacza.
Wśród kobiet I miejsce zajęła Justyna Zawada, II miejsce Magdalena Szmytka, a III miejsce Aleksandra Szkudlarek.
Wśród mężczyzn: I miejsce Łukasz Centkowski, II miejsce Damian Szczepanik, a III Aleksander Krukar.