Co wiedzą o pożarach?

Aż 42 uczniów z terenu gminy Wola Krzysztoporska wzięło udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które tym razem odbyły się 1 marca w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Gomulinie.

Do rywalizacji stanęło 17 uczestników w pierwszej grupie wiekowej (klasy I – VI SP) i 25 w drugiej grupie wiekowej (klasy 7 – 8 SP i gimnazjum) ze szkół w Bogdanowie, Bujnach, Gomulinie, Krzyżanowie, Parzniewicach i Woli Krzysztoporskiej. Najpierw mieli oni do rozwiązania test pisemny, który oceniło jury w składzie: przewodniczący kpt Adrian Dziubecki z KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim, sekretarz Dominik Ambrozik z UG w Woli Krzysztoporskiej, Grzegorz Konecki prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej, Rafał Nadajewski naczelnik OSP Jeżów, Jan Czubała inspektor ds. pożarnictwa w UG Wola Krzysztoporska, który tez poprowadził cały turniej.
Do dalszych rozgrywek, na które złożyły się odpowiedzi ustne i test praktyczny z zasad pierwszej pomocy zakwalifikowało się 6 osób: Franciszek Sianos SP Bujny, Maja Czarczyńska SP Wola Krzysztoporska, Przemysław Matyjaszczyk SP Bogdanów (I grupa wiekowa) i Michał Kacperski SP Gomulin, Dominika Chrząstek SP Bujny, Jakub Wiśniewski SP Wola Krzysztoporska (II grupa wiekowa).
Ostatecznie w swoich grupach zwyciężyli Przemysław Matyjaszczyk i Michał Kacperski i to oni reprezentować będą gminę podczas eliminacji powiatowych TWP, które odbędą się 27 marca.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i drobne upominki, a finaliści nagrody w postaci plecaków, które wręczał wraz z gratulacjami wójt gminy Roman Drozdek, przedstawiciele Zarządu Gminnego ZOSP oraz KRUS-u, który także ufundował drobiazgi dla uczestników.
Dla wszystkich uczestników, a także tych, którzy przybyli im kibicować, wspaniałe przestawienie pt. „Jak Wojtek został strażakiem” przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gomulinie pod opieką swoich wychowawców. Prawdziwą furorę zrobił także profesjonalnie przygotowany pokaz mody strażackiej. Nie zabrakło też tańca.
Za udział w strażackich zmaganiach i artystycznych występach dziękowała na koniec gospodyni obiektu – dyrektor SP Gomulin Iwona Zapała.
A my trzymamy kciuki za finalistów.

Fot. A. Wiktorowicz