Czar jesiennego ogniska w Bujnach

Festyn „powrót do szkoły – powitanie jesieni” zorganizowany przy Szkole Podstawowej w Bujnach zgromadził dzieci, młodzież, rodziców i pozostałych mieszkańców sołectwa.

W piątkowe popołudnie, 19 października dzieci mogły spróbować pieczonych przy ognisku kiełbasek czy przygotowanych przez rodziców ciast i zapiekanek, a później wziąć udział w konkursach z nagrodami i konkurencjach sportowych (m.in.: strzał na bramkę, rzut do kosza, tor przeszkód).
Jak to przy ognisku – był też śpiew z gitarą. Zabrzmiały pieśni patriotyczne, a później ulubione przez dzieci współczesne kompozycje.
Organizatorami przedsięwzięcia byli: sołtys wsi Bujny Agnieszka Robaszek-Pawlik oraz dyrekcja, nauczyciele i Rada Rodziców SP w Bujnach. Pomogli także sponsorzy: OSP, KGW Bujny i osoby prywatne.
W czasie pikniku po raz kolejny wykorzystano sprzęt nagłaśniający, który sołectwo pozyskało w ramach projektu „Zakup zestawu nagłośnienia dla sołectwa do Domu Ludowego w Bujnach”. Przypomnijmy, że sprzęt kosztował 5.579,99 zł i w 74,63%, czyli w kwocie 4.164,35 zł dofinansowany został z funduszy wojewódzkich. Pozostałą sumę (1.415,64 zł) przekazano z budżetu gminy Wola Krzysztoporska.

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.