Czas na zdrowie, rodzino!

Pod tym hasłem 29 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie od pokazu cyrkowo-akrobatycznego przygotowanego przez artystów cyrkowych P. Ewę i Sylwestra Wiśniewskich rozpoczął się Festyn Rodzinny. Koordynatorem była pani Lena Cienkowska, która we współpracy z nauczycielami: Beatą Kędziorą, Anną Siekańską, Joanną Sobutkowską, zorganizowała Szkolny Festyn Zdrowia, a zarazem drugi i podsumowujący etap projektu Czas na zdrowie. Imprezę połączono z uroczystościami Dnia Matki , Dnia Ojca oraz Dnia Dziecka.
Następnym punktem programu był występ dzieci. W ramach działań Szkoły odkrywców talentów każda klasa włączyła się w przygotowanie przedstawienia ph. Wieś sprzed stu laty.  Festyn skupił i  zaangażował wszystkich uczniów szkoły oraz  lokalną społeczność. Podczas uroczystości poszerzano wiedzę na temat zdrowia, a każda klasa przygotowała poczęstunek złożony z produktów regionalnych i ekologicznych (domowe pieczywo, pasztet z ciecierzycy i soczewicy, kotlety z selera i jajek, swojska wędlinka, sok i z marchwi i jabłek, ekociasteczka, ciasto drożdżowe, domowy twaróg oraz różnorodne pasty do smarowania pieczywa). Zadbano również o zabawy ruchowe. Pod kierunkiem instruktorki pani Mariki Solanowskiej i uczennic: Agaty Plich, Eweliny Cieślak, Ady Malickiej blisko 200 uczniów naszej szkoły (oraz chętni rodzice i nauczyciele) zatańczyło Zumbę. Następnie dzieci wraz z rodzicami bawili się podczas zawodów strażackich zorganizowanych przez OSP z Gomulina i Rokszyc. Gościem specjalnym był pan Andrzej Bartosik – główny specjalista ds. ekologii i ochrony środowiska z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Piotrkowie Tryb., który zapoznał wszystkich zebranych z pojęciem gospodarstwa ekologicznego. W tym dniu szkołę odwiedzili  również Pan Mieczysław Warszada z-ca Wójta Gminy Wola Krzysztoporska, ks. Jan Cholewa – proboszcz parafii Gomulin oraz Pani Julia Karlińska – bibliotekarz i radna RG Wola Krzysztoporska.
Festyn był okazją do podsumowania kilku miesięcznego  projektu organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska – Czas na zdrowie, którego celem jest popularyzacja idei zdrowego stylu życia związanego z kulturą fizyczną oraz spożywaniem żywności ekologicznej. W pierwszym etapie projektu powołany został zespół pod nazwą „Zdrowoludków”, w skład którego weszło po dwóch przedstawicieli klas IV-VI : Agata Plich, Ewelina Cieślak, Angelika Malicka, Natalia Łuczyńska, Zuzanna Mazerant, Alicja Cieślak, Michalina Adamczyk, Wiktoria Gomula, Łukasz Nowacki i Adam Kruszyński. Do zadań zespołu należało zdobycie  wiedzy o zdrowym stylu życia oraz wypromowanie jej wśród społeczności szkolnej i lokalnej.