„Czerwone Strzały” obroniły mistrzowski tytuł

Drużyna Czerwonych Strzał z OSP Parzniewice podczas zawodów

Dziecięca Drużyna Pożarnicza „Czerwone Strzały” działająca przy OSP Parzniewice 26.02.2022 uczestniczyła w III Halowych Zawodach o Puchar Przechodni Marszałka Województwa Opolskiego. I po raz kolejny przywiozła z zawodów puchar zwycięzców!

– Broniliśmy zwycięstwa z 2020 roku. Udało się powtórzyć sukces, puchar przechodni jest znów w naszej remizie – cieszą się Tomasz Witkowski i Marcin Krzesiński, opiekunowie i trenerzy małych strażaków z Parzniewic.
W rywalizacji brało udział 21 drużyn z Polski i 2 drużyny z Czech, a zawodnicy byli w wieku od 4 do 11 lat.
Zawody składały się z sześciu konkurencji, w których podopieczni OSP KSRG Parzniewice zajmowali czołowe miejsca:
– rozwinięcie bojowe (1 miejsce);
– sztafeta pożarnicza (2 miejsce);
– bieg z jajkiem (2 miejsce);
– skręcanie śrubek (3 miejsce);
– łańcuch wodny (1 miejsce);
– bieg na trzech nogach (1 miejsce).
– Dobre wyniki w sześciu konkurencjach dały nam w klasyfikacji generalnej 1 miejsce!!! Wszyscy wracaliśmy zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach. Na miejscu powitali nas mieszkańcy Parzniewic i pozostali druhowie naszej jednostki – cieszą się opiekunowie drużyny. – Ale ten sukces to też zasługa naszych sponsorów. Dziękujemy Firmie „Krasoń” z Piasek za pokrycie kosztów transportu, rodzicom naszych małych strażaków, paniom Marii Biegańskiej, Małgorzacie Gniewaszewskiej, Elżbiecie Budzisz (ubezpieczenie przejazdu). Chcemy również podkreślić profesjonalizm w zorganizowaniu zawodów przez OSP Polska Cerekiew – był na najwyższym poziomie! To, co osiągnęliśmy z dziećmi dotychczas, mobilizuje nas do dalszej pracy, a III Międzynarodowa Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Wieruszowie już w czerwcu…