„Czym skorupka za młodu nasiąknie…”, czyli przedszkolaki w Bibliotece

W listopadzie Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej oraz ze Słonecznego Przedszkola z Parzniewic.

Najmłodsi czytelnicy z zaciekawieniem słuchali o pracy w bibliotece podczas jej zwiedzania, chętnie sięgali po piękne i kolorowe nowości wydawnicze, wysłuchali także czytanych przez bibliotekarkę przygód dzielnego Kogutka Ziutka. Wizyta ta była szczególnym przeżyciem dla maluchów ze Słonecznego Przedszkola, dla których było to pierwsze spotkanie z biblioteką.
Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Krzysztoporskiej organizuje kilka razy w roku spotkania i zajęcia dla najmłodszych czytelników, zachęcając tym samym do sięgania po książki.
– Staram się pokazać dzieciom, jak fajne może być wspólne czytanie z rodzicami, dziadkami czy w grupie podczas zajęć w przedszkolu, że czytanie uczy nas wielu rzeczy, rozwija wyobraźnię i w przeciwieństwie do komputerów czy tabletów nie ma negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Dzieci chętnie sięgają po książki, ponieważ są ciekawe wszystkiego, co dla nich nowe i nieznane, a zadaniem nas dorosłych, jest dawać przykład, wspierać i dopingować je w tym odkrywaniu – mówi Joanna Filipek, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej.

Fot. Gminna Biblioteka Publiczna