Dary sadu i ogrodu oraz szczepienia w Blizinie

Panie z KGW Blizin z wójtem , sołtys przed wozem strażackim ze strażakami

Plac przed Domem Ludowym w Blizinie stał się 19 września miejscem pikniku rodzinnego „Dary sadu i ogrodu” połączonego ze szczepieniem przeciw COVID-19.

W ramach festynu licznie przybyli mieszkańcy Blizina i goście mogli skorzystać z mobilnego punktu szczepień, a każda zaszczepiona osoba otrzymała upominek. Obejrzeć można było także rękodzieło lokalnego KGW oraz dary matki ziemi: dorodne owoce, warzywa, kwiaty, które w ciepłych kolorach jesieni wyglądały nadzwyczaj efektownie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia czy malowanie twarzy. Wiele wrażeń dostarczyła też straż pożarna z Blizina, która przygotowała pokaz sprzętu strażackiego, pokaz gaszenia ogniska. Największe emocje wywołała jednak możliwość przejażdżki wozem strażackim.
W czasie pikniku można się było raczyć potrawami, ciastami i przekąskami przygotowanymi przez panie z KGW. Nie zabrakło też zabawy z DJ-em.
– Serdecznie dziękuję członkiniom KGW, druhom OSP i tym wszystkim, którzy poprzez swoją obecność i zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu. Jestem dumna, że w moim sołectwie mam tak zgrany zespół, na który zawsze mogę liczyć – mówi sołtys wsi Kamila Kaczorowska.
Warto dodać, że podczas festynu bawili się nie tylko mieszkańcy Blizina. Sołectwo odwiedzili m.in.: wójt Roman Drozdek, proboszcz parafii Parzniewice Antoni Góra, radny Michał Gaworczyk i sołtysi z okolicznych wsi.


Fot. KGW Blizin