Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

W Łodzi ruszyło pierwsze w Polsce Specjalistyczne Centrum Pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Mogą się tam zgłaszać osoby z całej Polski.

Od 15 lutego Fundacja Subvenio rozpoczęła w Łodzi realizację projektu: „Specjalistyczne Centrum Pomocy” dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Do korzystania z usług Centrum zaprasza osoby pokrzywdzone przestępstwem z terenu całej Polski. Centrum jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
Osoby zgłaszające się do Centrum i zakwalifikowane do udziału w programie mogą otrzymać szeroko pojętą pomoc psychologiczną (w postaci konsultacji i spotkań interwencyjnych z psychologiem oraz sesji terapii krótko- jak i długoterminowej), konsultację psychiatryczną, pomoc w zakresie rehabilitacji w postaci usług rehabilitanta w domu pacjenta oraz dofinansowanie przy kupnie leków poza refundacją NFZ, w tym także wyrobów medycznych niezbędnych w procesie powrotu do zdrowia lub łagodzących skutki przestępstwa.
– Oferujemy także możliwość skorzystania z dopłat przy korzystaniu z konsultacji lekarskich u najlepszych w Łodzi specjalistów, przyjmujących także w placówkach komercyjnych, jeśli konieczność konsultacji wynika z zaistniałego przestępstwa – mówią przedstawiciele Centrum. – Istnieje także możliwość wyjazdu do sanatorium ze znaczną dopłatą lub nawet całkowitą refundacją pobytu, poza kolejką w NFZ, jeśli pobyt ma łagodzić skutki przestępstwa. W ramach programu, możemy pomóc w zakupie wyposażenia mieszkania lub sprzętu AGD, jeśli ma to bezpośredni związek z zaistniałym przestępstwem i łagodzi lub niweluje jego skutki.

Centrum mieści się w Łodzi przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 52, recepcja w pok. G03 (budynki Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej), pracuje w godzinach:
poniedziałek, wtorek – godziny 10 – 20
środa, czwartek, piątek – godziny 8 – 18.

W tych samych godzinach czynny jest telefon centrum: 514-025-546

Projekt „Specjalistyczne Centrum Pomocy” realizowany jest w latach 2019 – 2021.
– W 2020 roku uruchomimy obiekt centrum, w którym będą się mieściły gabinety rehabilitacyjne, medyczne oraz psychologiczne. Wprowadzimy także możliwość korzystania z domowych wizyt psychologów – zapewniają przedstawiciele Centrum.

Wszystkie usługi świadczone w ramach Specjalistycznego Centrum Pomocy są bezpłatne.

Załączniki do pobrania:

# Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
1 pdf Specjalistyczne centrum pomocy2019-2021 405 KB 311