Dom Ludowy w Gomulinie wypiękniał

Jest nowy dach, ekologiczny piec na pelet, ganek, a ściany budynku zostały ocieplone i otynkowane. W Gomulinie zakończyła się przebudowa i termomodernizacja Domu Ludowego. Zadanie to zostało dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Jedną z głównych prac modernizacyjnych była wymiana dachu. W strefie wejścia głównego wykonany został ganek i zadaszenie, a z tyłu – schody ewakuacyjne. Niektóre z pomieszczeń zaadaptowane zostały na kotłownię i magazyn. Ściany budynku zostały ocieplone i otynkowanie, a wszystkie pomieszczenia odmalowane.
Ważnym elementem modernizacji było wykonanie instalacji c.o. oraz wentylacji. Pojawiła się nowa instalacja elektryczna i odgromowa. Wymieniona była również brama garażowa do OSP, stolarka okienna i drzwiowa (okna drewniane zastąpią okna z PCV).
To wszystko ważne jest ze względów ekonomicznych i ekologicznych. Potrzeba będzie znacznie mniej energii na ogrzanie ocieplonych i szczelnych pomieszczeń, a służyć temu będzie nowy piec wykorzystujący odnawialne źródło energii, jakim jest pelet.
Obok budynku pojawił się też nowy parking z kostki, a teren wokół został uporządkowany.
Wszystkie prace kosztowały łącznie 868.384 zł.
Zadanie pn. „Przebudowa Domu Ludowego w Gomulinie wraz z termomodernizacją” zostało dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Koszt całkowity samej termomodernizacji to 281 306,47 zł. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi wyniosła 116.600 zł. Pożyczka z WFOŚiGW w Łodzi to kolejne 116.600 zł.
www.zainwestujwekologie.pl