Dom Ludowy w Gomulinie wypięknieje

Będzie nowy dach, ekologiczny piec na pelet, ganek, a ściany budynku zostaną ocieplone i otynkowane. W Gomulinie trwa przebudowa i termomodernizacja Domu Ludowego.

Jedną z głównych prac modernizacyjnych jest wymiana dachu. Stary – z blachy trapezowej – będzie rozebrany. Wykonana zostanie nowa konstrukcja, pokrycie i obróbki blacharskie.
W strefie wejścia głównego wykonany będzie ganek i zadaszenie, a z tyłu – schody ewakuacyjne. Niektóre z pomieszczeń zaadaptowane zostaną na kotłownię i magazyn.
Ściany budynku zostaną ocieplone i otynkowanie, a wszystkie pomieszczenia odmalowane.
Ważnym elementem modernizacji jest wykonanie instalacji c.o. oraz wentylacji. Pojawi się nowa instalacja elektryczna i odgromowa. Wymieniona będzie również brama garażowa do OSP, stolarka okienna i drzwiowa (okna drewniane zastąpią okna z PCV).
To wszystko ważne jest ze względów ekonomicznych i ekologicznych. Potrzeba będzie znacznie mniej energii na ogrzanie ocieplonych i szczelnych pomieszczeń, a służyć temu będzie nowy piec wykorzystujący odnawialne źródło energii, jakim jest pelet.
Obok budynku pojawi się też nowy parking z kostki, a teren wokół zostanie zagospodarowany i uporządkowany.

Prace mają się zakończyć w połowie listopada tego roku i kosztować będą 798.000 zł. Gmina stara się o uzyskanie dofinansowania termomodernizacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowisk i Gospodarki Wodnej.