Droga Piotrków – Gąski gotowa!

Ponad 1 mln 200 tys. zł dołożyła gmina Wola Krzysztoporska do remontu drogi powiatowej Piotrków – Gąski, której remont właśnie się zakończył.

To był jeden z najbardziej wyczekiwanych remontów drogowych. Gruntowna przebudowa drogi powiatowej nr 1500 E na odcinku Piotrków – Jeżów (Etap I) objęła fragment od granic Piotrkowa Trybunalskiego, poprzez Bujny, aż do końca miejscowości Gąski.
Na remontowanym odcinku o długości 3,9 km zmieniło się naprawdę wiele. Przede wszystkim nawierzchnia drogi. Na części odcinków została ona sfrezowana, wzmocniona kruszywem i uzupełniona asfaltem. Inne fragmenty drogi zostały całkowicie przebudowane. Nowe zjazdy do działek mają szerokość 5 m. Do tych zabudowanych wykonane zostały z kostki betonowej, do niezabudowanych – z masy bitumicznej.
Przebudowane i dobudowane zostały także chodniki o szerokości 2 metrów. W terenie zabudowanym są to chodniki z kostki betonowej obramowane od strony jezdni krawężnikiem, w niezabudowanym – nawierzchnia jest bitumiczna.
Inwestorem przedsięwzięcia, które kosztowało niemal 5 mln zł, był Zarząd Dróg Powiatowych w Piotrkowie Trybunalskim (właścicielem drogi jest powiat), ale jej przebudowa nie byłaby możliwa bez finansowego wsparcia gminy Wola Krzysztoporska.

Koszt całości to dokładnie 4.998.119,51 zł, a podzieliły się nim trzy podmioty:
– budżet państwa – 2.499.059 zł (przebudowa dofinansowana jest w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury na lata 2016 – 2019);
– powiat piotrkowski – 1.224.539,65 zł;
– gmina Wola Krzysztoporska – 1.274.520,86 zł.