Druhny z OSP Bujny najlepsze, chłopcy z Mąkolic na II miejscu w powiecie

Sukces strażaków z gminy Wola Krzysztoporska! Druhny z OSP Bujny okazały się najlepsze w konkurencji kobiet, a młodzieżowcy z Mąkolic zajęli drugie miejsce podczas X Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP, które 24 września rozegrano na stadionie sportowym w Szydłowie.

W rywalizacji wzięło udział 12 drużyn męskich, 5 kobiecych oraz 7 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych reprezentujących gminy powiatu piotrkowskiego. Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: ćwiczenie bojowe, sztafeta 7×50 m z przeszkodami, ćwiczenia bojowe MDP i sztafeta pożarnicza MDP.

W klasyfikacji końcowej zawodów w grupie C (kobiece drużyny pożarnicze) najlepsze okazały się druhny z OSP Bujny reprezentujące gminę Wola Krzysztoporska. Drużyna wystąpiła w składzie: dowódca Justyna Siła, Daria Marusińska, Beata Stanikowska, Izabela Stanikowska, Paulina Herman, Martyna Dymus, Marzena Krawędek, Anna Dąbrowska, Natalia Wnuk. Kierownikiem drużyny przygotowującym ją do zawodów i jednocześnie obsługującym motopompę był Radosław Jakubczyk.

Duży sukces odnotowała na swoim koncie także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Mąkolice (do lat 16), która zajęła II miejsce w swojej kategorii. A wystąpiła ona w składzie: Szymon Bauer, Filip Dziekański, Jakub Dziekański, Marcin Gąsior, Łukasz Grącik, Kacper Jeziorny, Bartosz Łuczyński, Igor Pauliński, Jakub Snochowski, Rafał Stawicki. Kierownikiem drużyny i trenerem jest Dawid Bauer.
– Młodzieżową Drużynę Pożarniczą wystawialiśmy po raz pierwszy w ramach regulaminu CTiF (Międzynarodowy Komitet Techniczny Prewencji i Zwalczania Pożarów – fr. Comité Technique International de Prévention du Feu). Przygotowywaliśmy się do tego od dwóch lat. Trenerem głównym drużyny z Mąkolic był Dawid Bauer przy aktywnej współpracy prezesa OSP Mąkolice Stanisława Gniewaszewskiego. Swoim doświadczeniem wspierał nas także Ryszard Golly – prezes Zarządu Gminnego OSP w Zalesiu Śląskim i Zarządu Miejsko-Gminnego gminy Leśnica reprezentujący jedną z najlepszych jednostek w kraju – informuje Jan Czubała, koordynator OSP gminy Wola Krzysztoporska. – Co do wyniku – pozostał mały niedosyt związany z ręcznym pomiarem czasu tylko naszej drużyny młodzieżowej (awaria systemu), bo do końca nie wiemy, jaki wynik pokazałby się przy pomiarze elektronicznym. A różnice liczone są w sekundach – dodaje koordynator OSP.
Warto dodać, że na IV miejscu seniorskich drużyn męskich znalazła się OSP Gomulin.
Naszym drużynom kibicowali w Szydłowie: przewodnicząca Rady Gminy Maria Głowacka, wójt Roman Drozdek, prezes ZG OSP Grzegorz Konecki, komendant gminny OSP Mirosław Jakubczyk i Jan Czubała z Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej.

Wyniki rywalizacji w poszczególnych grupach były następujące:

Grupa A (męskie drużyny pożarnicze):

1. OSP Majków Średni z wynikiem 93,61 pkt
2. OSP Trzepnica z wynikiem 98,61 pkt
3. OSP Srock z wynikiem 100,95 pkt
4. OSP Gomulin

Grupa C (kobiece drużyny pożarnicze):

1. OSP Bujny z wynikiem 125,86 pkt
2. OSP Srock z wynikiem 127,95 pkt
3. OSP Trzepnica z wynikiem 136 pkt

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – dziewczęta:

1. OSP Rozprza z wynikiem 1032,46 pkt
2. OSP Stara Wieś z wynikiem 998,17 pkt
3. OSP Żarnowica z wynikiem 994,43 pkt

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – chłopcy:

1. OSP Stara Wieś z wynikiem 1047,63 pkt
2. OSP Mąkolice z wynikiem 1024,71 pkt
3. OSP Rozprza z wynikiem 1013,16 pkt

Komisji sędziowskiej złożonej ze strażaków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim przewodniczył sędzia główny bryg. Marcin Pryczek.
Po raz pierwszy Wola Krzysztoporska (o dokładnie kobieca drużyna OSP Bujny), jako jeden ze zwycięskich zespołów, będzie reprezentować powiat piotrkowski na zwodach szczebla wojewódzkiego, które odbędą się w przyszłym roku. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej rywalizacji!