Druhny z OSP Bujny najlepsze w powiecie

OSP Bujny

Druhny z OSP Bujny powtórzyły sukces sprzed 2 lat i znów wywalczyły tytuł mistrzyń powiatu, a dwie drużyny OSP z Gomulina zajęły medalowe miejsca. 29 września 2019 r. stadion GLKS Włókniarz Moszczenica był areną sportowej rywalizacji strażaków w ramach XI Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz X Powiatowych Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych powiatu piotrkowskiego.

W zawodach, które odbywają się co dwa lata, aż trzy drużyny z terenu gminy Wola Krzysztoporska stanęły na podium. Mistrzyniami powiatu w kategorii „grupa C” (kobiece drużyny pożarnicze) zostały druhny z OSP Bujny. Tym samym reprezentantki z Bujen obroniły tytuł mistrzyń powiatu zdobyty przed dwoma laty w Szydłowie. Brązowymi medalistami zawodów w grupie A (męskie drużyny pożarnicze) zostali druhowie z OSP Gomulin. Wywalczyli tym samym po raz pierwszy puchar w tej kategorii dla gminy Wola Krzysztoporska. Równie dobry wynik osiągnęły dziewczęta z OSP Gomulin, zdobywając trzecie miejsce w kategorii „Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – dziewczęta”.
Rywalizacja sportowa była zacięta, ale w duchu fair play. Pierwszą konkurencją była sztafeta pożarnicza 7×50 metrów z przeszkodami. Zawodnicy musieli pokonać między innymi slalom pomiędzy tyczkami, przebiec po równoważni czy podłączyć wąż gaśniczy do rozdzielacza i prądownicy gaśniczej.
Drugą konkurencją było ćwiczenie bojowe. Zawodnicy w tym przypadku na czas sprawiali wężową linię ssawną oraz dwie gaśnicze. Przy pomocy strumienia wody musieli strącić z podestów przeszkody.
Zgodnie z regulaminem suma punktów przyznanych po dwóch konkurencjach dawała wynik w klasyfikacji generalnej, przy czym za wykonanie konkurencji w jak najkrótszym czasie drużyna proporcjonalnie otrzymywała najmniejszą liczbę punktów.
Przebieg zawodów oceniała komisja sędziowska pod przewodnictwem mł. bryg. Pawła Deli z PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Fot. OSP Bujny i OSP Gomulin