Drużyna z SP Krzyżanów bierze udział w F1 IN SCHOOLS POLAND

Pięciu chłopców - drużyna F1 tworząca projekt bolidu

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie projektują model bolidu F1 i biorą udział w jednym z największych projektów edukacyjnych na świecie.

biały bolid symulacja komputerowa25 drużyn z uczestnikami z 18 szkół z terenu całego kraju bierze udział w pierwszym sezonie F1 in Schools w Polsce. Wśród nich jest drużyna Accelerated Racing z Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie, składająca się z pięciu uczniów: Paweł Sima (kl. VIII), Franciszek Adamek (kl. VIII), Mateusz Michalak (kl. VI), Mikołaj Maszczyk (kl. VI) i Patryk Stus (kl. VI).
– Drużyna uczestniczyła w wielu warsztatach oraz webinariach, które stanowiły dodatek do pracy zespołów – miały one na celu ułatwić pracę nad analizą i symulacjami modeli bolidów F1 in Schools – mówią przedstawiciele szkoły. – Dzięki wsparciu Arkanse Systems chłopcy rozpoczęli naukę oprogramowania Fusion 360, którego używali do projektowania bolidu.

Jednym z ocenianych kryteriów podczas konkursu jest pozyskanie przez drużynę sponsora. Już wiemy, że Acceleration Racing będą sponsorowały firmy: LennyLamb Sp. z o.o. z Kłudzic oraz Euroveg Kamil Krasoń.

projekt - czerwony bilidDrużyny projektują swój model bolidu F1 oraz opracowują indywidualny styl i charakter zespołu.
Finały krajowe odbędą się 14 maja na terenie Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”.

F1 in Schools jest uznawany za największy i najbardziej ekscytujący projekt edukacyjny na świecie oparty na STEM (Sciences-Technology-Engineering-Mathematics). Zapoczątkowany w 8 szkołach w Wielkiej Brytanii w 1999 roku, jest aktualnie obecny w ponad 26.000 szkół w 51 krajach. Jest to jedyna w swoim rodzaju globalna platforma promocji filozofii Formuły 1 wśród młodzieży. Statut założycielski organizacji F1 in Schools stanowi, że jest ona i pozostanie organizacją nienastawioną na zysk. Fundusze pozyskane od sponsorów są inwestowane w administrowanie, rozwój i rozszerzanie zasięgu programu wśród młodzieży.