Dyrektorzy o przygotowaniach do września

Jaki jest stan przygotowań szkół do 1 września – o tym rozmawiali podczas spotkania z władzami gminy dyrektorzy wszystkich samorządowych placówek oświatowych z terenu gminy Wola Krzysztoporska.

W spotkaniu, które odbyło się 31 sierpnia, wzięli udział dyrektorzy sześciu szkół podstawowych: w Bogdanowie (Tamara Kałcz), Bujnach (Bogusława Bajerowska), Gomulinie (Iwona Zapała), Krzyżanowie (Magdalena Ryżewska), Parzniewicach (Adrianna Grela), Woli Krzysztoporskiej (Anna Otwinowska) i Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej (Ilona Wieczorek-Michalska). Kierujący placówkami zdali relację wójtowi gminy Romanowi Drozdkowi ze stanu przygotowań szkół do przyjęcia uczniów. Omawiano zastosowane rozwiązania i procedury w poszczególnych miejscach. – Z relacji dyrektorów placówek wynika, że szkoły są dobrze przygotowane do przyjęcia uczniów w obecnym stanie epidemicznym. Dyrektorzy w wielu przypadkach zrobili więcej, niż musieli – mówi wójt Roman Drozdek.
W niektórych szkołach 31 sierpnia odbyły się też kontrole sanepidu – w stosunku do skontrolowanych placówek nie sformułowano żadnych uwag i zastrzeżeń.
– W tych wszystkich działaniach przede wszystkim chodzi o to, żeby uczniowie jak najdłużej uczyli się w formie stacjonarnej, bo – jak się okazuje – jest to najbardziej efektywna forma nauki. To pokazało doświadczenie ostatnich miesięcy roku szkolnego 2019/2020 – dodaje Karolina Piotrkowska, główny specjalista ds. edukacji w Urzędzie Gminy w Woli Krzysztoporskiej.
Przy okazji dyrektorzy podsumowali poprzedni rok. Mówiono o zrealizowanych inwestycjach i remontach oraz potrzebach na najbliższą przyszłość.