Dzieci z Krzyżanowa kochają książki i Kubusia Puchatka

Dlatego niedawno uroczyście obchodziły jego święto. Przy okazji maluchy z klasy pierwszej zostały nowymi czytelnikami szkolnej biblioteki.

– Nasze pierwszaki 12 stycznia zostały dołączone do czytelniczej społeczności naszej szkoły – mówi Wioletta Wyrębkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie. – Ale nie było to łatwe zadanie dla nich. Pani bibliotekarka przygotowała szereg zagadek, rebusów i innych zadań, aby sprawdzić, czy są gotowe, aby oficjalnie zostać czytelnikami. Okazało się jednak, że pierwszaki to prawdziwe dzielne zuchy. Rozwiązały wszystkie zadania bezbłędnie. W nagrodę mogły przystąpić do pasowania na czytelnika. Dzieci gorąco przyrzekały, że będą szanować książeczki, dbać o nie i nigdy nie gubić. Każdy otrzymał też swoją kartę biblioteczną i mógł nareszcie wypożyczyć coś ciekawego do poczytania. Młodzi czytelnicy otrzymali także piękne zakładki na pamiątkę tego niesamowitego dnia.

To jednak nie koniec atrakcji tego dnia. Obchodzono również Dzień Kubusia Puchatka. Biblioteka oferowała szereg atrakcji – gier i zabaw związanych z Kubusiem. Młodsi uczniowie dzielili się z innymi przyniesionymi do szkoły pamiątkami, zabawkami, pluszakami. Starsi uczniowie na przerwach czytali fragmenty „Kubusia Puchatka” na głos. – W tym dniu odbyły się także lekcje biblioteczne związane z ulubieńcem dzieci. Można było obejrzeć bajkę, pograć w gry na tablicy interaktywnej, pokolorować ulubionych mieszkańców Stumilowego Lasu. To był bardzo ciekawy “puchatkowy” dzień. Nie ma już w naszej szkole nawet jednego ucznia, który nie znałby Kubusia Puchatka i nie wiedziałby nic o jego przygodach – dodaje Wioletta Wyrębkiewicz.