Dzieci mają własne miasteczko ruchu drogowego

Przy Przedszkolu Samorządowym w Woli Krzysztoporskiej powstało miasteczko ruchu drogowego. To wspólna inicjatywa rodziców i samorządu.

Plan narodził się w 2013 r., kiedy to podczas jednego ze spotkań rodzice wpadli na pomysł, by na terenie sąsiadującym z budynkiem przedszkola stworzyć miejsce, gdzie maluchy mogłyby uczyć się bezpiecznych zachowań na drodze i jednocześnie doskonale się bawić. Rada Rodziców sfinansowała więc projekt miasteczka ruchu drogowego (ok. 2.200 zł). Ale projekt nie powiódłby się, gdyby nie współdziałanie z samorządem, który sfinansował wykonanie nawierzchni (ok. 34 tys. zł). Swój udział w przedsięwzięciu miał także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, który przekazał na ten cel znaki drogowe.
Wszystkim, którzy byli zaangażowani w przeprowadzenie tej ważnej inwestycji, dziękowała dyrektor przedszkola Agnieszka Sołtys. – Dziękujemy samorządowi, który przychylił się do naszej inicjatywy, dzięki czemu możemy być tu dzisiaj – mówiła dyrektor Sołtys podczas uroczystego otwarcia miasteczka, które miało miejsce 9 czerwca. – Niech to miasteczko kwitnie, a ja zapraszam do organizowania na tym terenie zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci zawodów i turniejów dotyczących bezpieczeństwa. Jesteście zawsze tu mile widziani – mówiła do zebranych
Maluchom gratulował też wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. – Dzięki tej inwestycji dzieci będą mogły uczyć się zasad bezpieczeństwa już od najmłodszych lat. Jesteśmy dumni, że dzięki inicjatywie Rady Rodziców mogło powstać miasteczko ruchu drogowego, które będzie miejscem zabaw, ale i nauki.
Jasnym punktem na mapie powiatu i województwa nazwał gminę Wola Krzysztoporska Wojciech Ślusarczyk z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. – Niewiele gmin może się pochwalić tak pięknymi obiektami jak ten, który dzisiaj otwieramy – mówił. – Tu uczyć się o bezpieczeństwie będą nie tylko młodsze dzieci. Te starsze mogą tu np. zdawać egzamin na kartę rowerową.
Nowy plac poświecił proboszcz parafii w Woli Krzysztoporskiej ks. Janusz Chylewski.
Swoją radość z nowego placu wyraziły także maluchy, które przygotowały piękne występy artystyczne – oczywiście na temat bezpieczeństwa, a później już praktycznie testowały miasteczko ruchu drogowego.