Dzieci odpoczywały w Międzywodziu

Wyjechały, by odpocząć i uczyć się zdrowego stylu życia. Obóz profilaktyczno-wypoczynkowy dla 45 dzieci z terenu gminy Wola Krzysztoporska zorganizowała w Międzywodziu Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W 10-dniowym obozie (12 – 21 lipca) uczestniczyły dzieci w wieku 12 – 14 lat. Zakwaterowano je w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym „BURSZTYN” w Międzywodziu.
– Głównym celem obozu była integracja dzieci, promocja zdrowego stylu życia, zwiększenie świadomości na temat istoty uzależnień oraz ich skutków oraz kształtowanie i wzmacnianie prawidłowych postaw społecznych – mówi Paulina Kędzierska z GKRPA.
Podczas obozu młodzi ludzie uczestniczyli w konkursach, turniejach, zabawach i grach ruchowych. Były też ogniska z pieczeniem kiełbasek i nauką piosenek obozowych oraz dyskoteki. Podczas obozu został również zrealizowany program profilaktyczny w formie zajęć grupowych. W czasie dobrej pogody dzieci korzystały z kąpieli morskich oraz słońca na strzeżonej plaży pod baczną opieką ratowników. Dzieci mogły też korzystać z sali dyskotekowej, telewizyjnej, boisk sportowych, placu zabaw.
W trakcie obozu dzieci uczestniczyły w wielu wycieczkach autokarowych i pieszych wędrówkach, podczas których zwiedzały z przewodnikiem najciekawsze miejsca i obiekty, m.in.: w Kołobrzegu – Stare Miasto, port, molo, Latarnię Morską, Muzeum Minerałów, Oceanarium oraz kołobrzeskie parki; w Międzyzdrojach – Aleję Gwiazd, molo, Turkusowe Jeziorko, Rezerwat Żubrów. Ogromną atrakcją był rejs statkiem „Wiking”.
Dzieci wypoczęte i zadowolone wróciły 21 lipca do swoich rodzinnych domów.