Dzięki grantowi Blizin w rytmach muzyki powitał jesień

dzieci stoją wokół stołu, przy którym siedzi wróżka przy szklanej kuli

Sołectwo Blizin może się już cieszyć z nowego zestawu nagłaśniającego kupionego w ramach projektu „W Rytmach Muzyki Sołectwo Wita Złotą Polską Jesień” współfinansowanego z budżetu samorządu województwa łódzkiego. Nowe wyposażenie Domu Ludowego w Blizinie zostało pierwszy raz wykorzystane przy okazji pikniku, który odbył się 19 listopada w Domu Ludowym w Blizinie.

tablica ologowana - projekt współfinansowany z budżetu województwa łódzkiegoOrganizatorką wydarzenia była sołtys Blizina Kamila Kaczorowska we współpracy z paniami z KGW, a głównym celem projektu była integracja mieszkańców Blizina i okolicznych miejscowości. Dodatkowo organizatorkom zależało na pogłębianiu relacji sąsiedzkich oraz promowaniu aktywnych form spędzania wolnego czasu. Panie z KGW przygotowały dla uczestników poczęstunek z wykorzystaniem jesiennych darów z sadu, ogrodu i lasu. Miały również okazję na zaprezentowanie swojego stoiska z rękodziełem.
– To był wyjątkowy dzień! Było głośno i radośnie. Sołectwo Blizin w rytmach muzyki witało złotą polską jesień – mówi Kamila Kaczorowska, sołtys Blizina i główna organizatorka pikniku. – Udało się, mamy sprzęt nagłaśniający. Chciałabym wyróżnić naszych małych artystów, którzy umilili nam czas swoimi pięknymi głosami. Dziękuję paniom z KGW za przygotowanie poczęstunku i druhom OSP Blizin za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Pragnę także podziękować wszystkim, a zwłaszcza Wam, drodzy mieszkańcy mojego sołectwa, za tak liczną obecność na tym wydarzeniu. A wróżby andrzejkowe niechaj się spełnią – dodaje sołtys wsi.
Mieszkańców sołectwa odwiedzili podczas pikniku samorządowcy, m.in.: wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, wójt Roman Drozdek, radni i sołtysi z okolicznych wsi.
Zwieńczeniem popołudniowych wydarzeń była zabawa taneczna przy wykorzystaniu nowego sprzętu nagłaśniającego.
Ostatecznie wartość zakupionego sprzętu wyniosła 15.381 zł, z czego 12.000 zł stanowiła pomoc finansowa z budżetu samorządu województwa łódzkiego, a pozostała część pochodziła z budżetu gminy Wola Krzysztoporska.
Na zdjęciach uczestnicy i organizatorzy pikniku w Blizinie.

Fot. Radosław Cieniewski